RG2012N-4752-B-T1
Mfr.Part #
RG2012N-4752-B-T1
Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
100mW
Resistance :
47.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012N-4752-B-T1
Susumu RG2012N-4752-B-T1
RG Series, Thin Film, 47.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C