RG2012N-474-B-T1
Mfr.Part #
RG2012N-474-B-T1
Description
RES SMD 470K OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RG
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Height :
400μm
Published :
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
470kOhm
Power Rating :
125mW
Datasheets
RG2012N-474-B-T1
Susumu RG2012N-474-B-T1
RG Series, Thin Film, 470kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C