RG2012N-4421-D-T5
Mfr.Part #
RG2012N-4421-D-T5
Description
RES SMD 4.42K OHM 0.5% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
150V
Pbfree Code :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
5.499807mg
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Surface Mount :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
400μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
4.42kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RG2012N-4421-D-T5
Susumu RG2012N-4421-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.42kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C