RG2012N-4123-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012N-4123-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Series :
RG
JESD-609 Code :
e3
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Resistance :
412kOhm
Power Rating :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
400μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
150V
Published :
Datasheets
RG2012N-4123-B-T5
Susumu RG2012N-4123-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 412kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C