RG2012N-392-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-392-P-T1
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.02% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.02%
Weight :
5.499807mg
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
3.9kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
150V
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RG2012N-392-P-T1
Susumu RG2012N-392-P-T1
RG Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C