RG2012N-392-C-T5
Mfr.Part #
RG2012N-392-C-T5
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.25% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Weight :
5.499807mg
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
Resistance :
3.9kohm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
RG2012N-392-C-T5
Susumu RG2012N-392-C-T5
RG Series, Thin Film, 3.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C