RG2012N-3743-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-3743-W-T1
Description
RES SMD 374K OHM 0.05% 1/8W 0805
Height :
508μm
Series :
RG
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Resistance :
374kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RG2012N-3743-W-T1
Susumu RG2012N-3743-W-T1
RG Series, Thin Film, 374kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C