RG2012N-3651-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-3651-P-T1
Description
RES SMD 3.65KOHM 0.02% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
3.65kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RG2012N-3651-P-T1
Susumu RG2012N-3651-P-T1
RG Series, Thin Film, 3.65kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C