RG2012N-364-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-364-W-T1
Description
RES SMD 360K OHM 0.05% 1/8W 0805
Published :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
18 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Resistance :
360kOhm
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated DC :
150V
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG2012N-364-W-T1
Susumu RG2012N-364-W-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 360kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C