RG2012N-3320-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-3320-B-T5
Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
150V
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Resistance :
332Ohm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Surface Mount :
yes
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG2012N-3320-B-T5
Susumu RG2012N-3320-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 332Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C