RG2012N-304-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-304-B-T5
Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/8W 0805
2
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Voltage - Rated :
150V
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
300kOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
5.499807mg
Max Power Dissipation :
125mW
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RG2012N-304-B-T5
Susumu RG2012N-304-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 300kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C