RG2012N-304-B-T1
Mfr.Part #
RG2012N-304-B-T1
Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Power Rating :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
300kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
400μm
Datasheets
RG2012N-304-B-T1
Susumu RG2012N-304-B-T1
RG Series, Thin Film, 300kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C