RG2012N-2871-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-2871-W-T1
Description
RES SMD 2.87KOHM 0.05% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.87kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Datasheets
RG2012N-2871-W-T1
Susumu RG2012N-2871-W-T1
RG Series, Thin Film, 2.87kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C