RG2012N-2803-B-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG2012N-2803-B-T1
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 280K OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series :
RG
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
280kOhm
Height :
400μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Published :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG2012N-2803-B-T1
Susumu RG2012N-2803-B-T1
RG Series, Thin Film, 280kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C