RG2012N-224-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-224-B-T5
Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Composition :
Thin Film
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
220kOhm
Tolerance :
±0.1%