RG2012N-2052-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-2052-W-T5
Description
RES SMD 20.5KOHM 0.05% 1/8W 0805
508μm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
150V
Published :
Resistance :
20.5kOhm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
125mW
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG2012N-2052-W-T5
Susumu RG2012N-2052-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C