RG2012N-1963-B-T1
Mfr.Part #
RG2012N-1963-B-T1
Description
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
196kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Thin Film
Height :
400μm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
150V
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RG2012N-1963-B-T1
Susumu RG2012N-1963-B-T1
RG Series, Thin Film, 196kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C