RG2012N-1912-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1912-W-T5
Description
RES SMD 19.1KOHM 0.05% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.05%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Max Power Dissipation :
125mW
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Height :
508μm
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Resistance :
19.1kOhm
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RG2012N-1912-W-T5
Susumu RG2012N-1912-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C