RG2012N-1871-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1871-W-T5
Description
RES SMD 1.87KOHM 0.05% 1/8W 0805
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
1.87kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
RG
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG2012N-1871-W-T5
Susumu RG2012N-1871-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.87kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C