RG2012N-1743-C-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1743-C-T5
Description
RES SMD 174K OHM 0.25% 1/8W 0805
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
174kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
508μm
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012N-1743-C-T5
Susumu RG2012N-1743-C-T5
RG Series, Thin Film, 174kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C