RG2012N-1690-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-1690-W-T1
Description
RES SMD 169 OHM 0.05% 1/8W 0805
Height :
508μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
169Ohm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RG2012N-1690-W-T1
Susumu RG2012N-1690-W-T1
RG Series, Thin Film, 169Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C