RG2012N-1621-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-1621-W-T1
Description
RES SMD 1.62KOHM 0.05% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Composition :
Thin Film
Resistance :
1.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RG2012N-1621-W-T1
Susumu RG2012N-1621-W-T1
RG Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C