RG2012N-162-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-162-P-T1
Description
RES SMD 1.6K OHM 0.02% 1/8W 0805
Resistance :
1.6kOhm
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
125mW
Lead Free
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Weight :
5.499807mg
Datasheets
RG2012N-162-P-T1
Susumu RG2012N-162-P-T1
RG Series, Thin Film, 1.6kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C