RG2012N-161-W-T1
Mfr.Part #
RG2012N-161-W-T1
Description
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/8W 0805
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Max Power Dissipation :
125mW
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
508μm
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Resistance :
160Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG2012N-161-W-T1
Susumu RG2012N-161-W-T1
RG Series, Thin Film, 160Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C