RG2012N-1470-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1470-B-T5
Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
125mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Power Rating :
100mW
Resistance :
147Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
RG
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C