RG2012N-1433-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1433-B-T5
Description
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/8W 0805
Voltage - Rated :
150V
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
125mW
Voltage - Rated DC :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
125mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Surface Mount :
yes
Series :
RG
Weight :
5.499807mg
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
143kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm