RG2012N-132-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-132-W-T5
Description
RES SMD 1.3K OHM 0.05% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Surface Mount :
yes
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.3kOhm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
RG
ECCN Code :
EAR99
Published :
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
RG2012N-132-W-T5
Susumu RG2012N-132-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C