RG2012N-1273-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1273-W-T5
Description
RES SMD 127K OHM 0.05% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.05%
Height :
400μm
Power Rating :
100mW
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
150V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
127kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
100V
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RG2012N-1273-W-T5
Susumu RG2012N-1273-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 127kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C