RG2012N-1210-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1210-B-T5
Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
121Ohm
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
150V
Surface Mount :
yes
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RG2012N-1210-B-T5
Susumu RG2012N-1210-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 121Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C