RG2012N-1152-B-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1152-B-T5
Description
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
11.5kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
150V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RG2012N-1152-B-T5
Susumu RG2012N-1152-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 11.5kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C