RG2012N-1131-W-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1131-W-T5
Description
RES SMD 1.13KOHM 0.05% 1/8W 0805
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Power Rating :
125mW
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
18 Weeks
2
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.13kOhm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
RG2012N-1131-W-T5
Susumu RG2012N-1131-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.05%, -55°C~155°C