RG2012N-111-P-T1
Mfr.Part #
RG2012N-111-P-T1
Description
RES SMD 110 OHM 0.02% 1/8W 0805
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
150V
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.02%
Construction :
Chip
Weight :
5.499807mg
Resistance :
110Ohm
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
RG2012N-111-P-T1
Susumu RG2012N-111-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 110Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.02%, -55°C~155°C