RG2012N-1071-C-T5
Mfr.Part #
RG2012N-1071-C-T5
Description
RES SMD 1.07KOHM 0.25% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
1.07kOhm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RG2012N-1071-C-T5
Susumu RG2012N-1071-C-T5
RG Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.25%, -55°C~155°C