RG1608V-8250-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-8250-P-T1
Description
RES SMD 825 OHM 0.02% 1/10W 0603
Voltage - Rated DC :
75V
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.02%
Power Rating :
100mW
Height :
508μm
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
825Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm