RG1608V-681-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-681-D-T5
Description
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
EAR99
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
100V
SMD/SMT
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Resistance :
680Ohm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG1608V-681-D-T5
Susumu RG1608V-681-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 680Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C