RG1608V-6650-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-6650-P-T1
Description
RES SMD 665 OHM 0.02% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
665Ohm
Tolerance :
±0.02%
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
62.5mW
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RG1608V-6650-P-T1
Susumu RG1608V-6650-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 665Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C