RG1608V-4991-W-T5
Mfr.Part #
RG1608V-4991-W-T5
Description
RES SMD 4.99K OHM 1/10W 0603
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
4.99kOhm
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.05%
Construction :
RECTANGULAR
Height :
400μm
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RG1608V-4991-W-T5
Susumu RG1608V-4991-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C