RG1608V-4321-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-4321-D-T5
Description
RES SMD 4.32KOHM 0.5% 1/10W 0603
Published :
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RG
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Lead Free
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Resistance :
4.32kOhm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Terminal Shape :
WRAPAROUND
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RG1608V-4321-D-T5
Susumu RG1608V-4321-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C