RG1608V-432-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-432-D-T5
Description
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/10W 0603
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power Rating :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Tolerance :
±0.5%
RG
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
4.3kOhm
Lead Free :
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RG1608V-432-D-T5
Susumu RG1608V-432-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C