RG1608V-4220-P-T1
Mfr.Part #
RG1608V-4220-P-T1
Description
RES SMD 422 OHM 0.02% 1/10W 0603
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
422Ohm
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.02%
Datasheets
RG1608V-4220-P-T1
Susumu RG1608V-4220-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 422Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.02%, -55°C~155°C