RG1608V-4220-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-4220-D-T5
Description
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
400μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
62.5mW
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
75V
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
422Ohm
Mounting Feature :
Matte Tin (Sn)
Datasheets
RG1608V-4220-D-T5
Susumu RG1608V-4220-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 422Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C