RG1608V-4121-B-T5
Mfr.Part #
RG1608V-4121-B-T5
Description
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
400μm
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
4.12kOhm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Series :
RG
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W