RG1608V-4120-W-T1
Mfr.Part #
RG1608V-4120-W-T1
Description
RES SMD 412 OHM 0.05% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
412Ohm
Power Rating :
62.5mW
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
19 Weeks
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.05%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
RG1608V-4120-W-T1
Susumu RG1608V-4120-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 412Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C