RG1608V-3571-W-T5
Mfr.Part #
RG1608V-3571-W-T5
Description
RES SMD 3.57K OHM 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Case Code (Metric) :
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated :
100V
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Weight :
2.012816mg
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
3.57kOhm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Published :
Tolerance :
±0.05%