RG1608V-3571-W-T1
Mfr.Part #
RG1608V-3571-W-T1
Description
RES SMD 3.57K OHM 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Construction :
Chip
Packing Method :
TR
Height :
400μm
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
3.57kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RG1608V-3571-W-T1
Susumu RG1608V-3571-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C