RG1608V-3481-W-T1
Mfr.Part #
RG1608V-3481-W-T1
Description
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.05%
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
75V
WRAPAROUND
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.48kOhm
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608V-3481-W-T1
Susumu RG1608V-3481-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C