RG1608V-2740-W-T1
Mfr.Part #
RG1608V-2740-W-T1
Description
RES SMD 274 OHM 0.05% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.05%
Height :
508μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Lead Free
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
62.5mW
Construction :
Chip
Resistance :
274Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG1608V-2740-W-T1
Susumu RG1608V-2740-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 274Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C