RG1608V-2610-B-T5
Mfr.Part #
RG1608V-2610-B-T5
Description
RES SMD 261 OHM 0.1% 1/10W 0603
RG
Width :
800μm
Power Rating :
62.5mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
261Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
RG1608V-2610-B-T5
Susumu RG1608V-2610-B-T5
RG Series, Thin Film, 261Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C