RG1608V-2320-W-T5
Mfr.Part #
RG1608V-2320-W-T5
Description
RES SMD 232 OHM 0.05% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.05%
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Voltage - Rated :
75V
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
232Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
508μm
Power Rating :
62.5mW
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG1608V-2320-W-T5
Susumu RG1608V-2320-W-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 232Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C