RG1608V-2150-D-T5
Mfr.Part #
RG1608V-2150-D-T5
Description
RES SMD 215 OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
EAR99
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
75V
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
215Ohm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Height :
400μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Datasheets
RG1608V-2150-D-T5
Susumu RG1608V-2150-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 215Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C